Kurs Java- czy to się opłaca?

Java to jeden z najpopularniejszych języków programowania. Znany jest nawet wśród osób, które nie są zawodowo związane z branżą programistyczną. Java swoje początki miała już w 1991 roku. Nie oznacza to jednak, że jest językiem przestarzałym. Wręcz przeciwnie, mimo upływu lat nieustannie utrzymuje się na podium najpopularniejszych języków programowania, co sprawia, że jego znajomość postrzegana jest jako must have każdego programisty. Dlaczego Java cieszy się aż takim zainteresowaniem? Język ten stworzono, łącząc ze sobą zalety i użyteczność C++ oraz  Smalltalka. W ten sposób powstał prosty i uniwersalny sposób na to, by skomunikować się z maszyną. Co ciekawe, język na początku otrzymał nazwę Oak, czyli dąb – takie drzewo rosło bowiem obok biura Jamesa Goslinga,  lidera zespołu, który zaprojektował oraz po raz pierwszy wykorzystał ten język. Niestety okazało się, że nazwa ta jest już znakiem towarowym zastrzeżonym przez inną firmę. Została zatem zmieniona na Java – tak bowiem w Stanach kolokwialnie nazywa się napój, który towarzyszy programistom na całym świecie, czyli kawa. Ma to również swoje odzwierciedlenie w logotypie.

Kurs Java – dla kogo?

Kurs Java to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zapewniać aplikacjom i witrynom internetowym niezawodny mechanizm działania. Warto bowiem wiedzieć, że języki programowania dzielą się na te, których używają back-end developerzy oraz takie, z których korzystają specjaliści od front-endu, czyli tej części strony, która jest widoczna dla użytkowników. Jeśli zatem chcesz wejść w rolę stwórcy i z pozornie niezrozumiałej konfiguracji znaków, wykreować funkcjonalną, niezawodną stronę lub aplikację, to kurs Java jest dla Ciebie! Dołącz do Codecoolersów, by nauczyć się, jak pisać zrozumiały, czysty kod, dzięki któremu razem ze swoim zespołem stworzycie wydajną i funkcjonalną aplikację.

Java królową back-endu

Back-endem nazywane jest wszystko to, co choć niewidoczne dla użytkownika, jest niezbędne do prawidłowego działania oprogramowania lub witryny. I choć języków back-endowych jest wiele, to niekwestionowaną królową, która nie zamierza tak łatwo oddać swej korony jest oczywiście Java. Programowanie w niej jest uniwersalne i proste. Bez względu na to, czy kod napiszesz na Windowsie, czy Linuxie, to uruchomisz go na każdym urządzeniu, bez względu na jego system operacyjny – wystarczy, by zainstalowane było tam JRE, czyli środowisko Java. Ponadto język oferuje bogatą bazę bibliotek, co sprawia, że programowanie w nim postrzegane jest jako szybsze niż w innych językach back-endowych. Ze względu na to, że jest to tak powszechnie wykorzystywany język, na rynku znajdziesz różnorodne kursy Java. Aby jednak mieć pewność, że zdobędziesz naprawdę przydatne umiejętności, zapisz się na intensywne zajęcia w Codecool. Stawiamy przede wszystkim na praktykę oraz uzupełnienie, czym wyróżniamy się spośród innych szkół programowania, oferujących kursy Java.

Programiści Java poszukiwani

Czy wiesz, że na aplikacjach napisanych w Javie pracują tacy giganci jak LinkedIn.com, Gmail, a nawet Minecraft? Mimo, iż język jest tak popularny, rynek pracy nadal potrzebuje specjalistów, którzy we frameworkach Javy czują się jak ryba w wodzie. Nasz kurs Javy nie bez powodu cieszy się taką popularnością. Zarobki początkującego programisty pracującego w tym języku, już po pierwszym roku wynoszą średnio 8 tysięcy złotych. Seniorzy mogą natomiast liczyć na wynagrodzenie rzędu nawet 30 tysięcy złotych! Przed programistami bez wątpienia rozpościera się świetlana przyszłość, branża IT nieustannie ewoluuje, przez co nowych zawodów w dziedzinie informatyki ciągle przybywa. I nic w tym dziwnego! W końcu postępująca cyfryzacja firm i porzucanie fizycznych rozwiązań na rzecz wirtualnych narzędzi tylko zwiększa popyt na kompetentnych fachowców, dla których programowanie w Javie to chleb powszedni.

Czy Java to dobry wybór?

Java to jeden z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejszy) język programowania. Ze względu na to, że jest powszechnie wykorzystywany, korporacje z branży IT nieustannie poszukują specjalistów, którzy swobodnie programują w tym języku. Poza tym warto wiedzieć, że ucząc się jednego języka od podstaw, z łatwością opanujesz następne. Ich struktury są bowiem tworzone na tych samych zasadach, a istniejące różnice są zaledwie marginalne. Zapewne zastanawiasz się teraz, dlaczego miałbyś uczyć się wielu języków? Współczesny pracownik branży IT musi być elastyczny, gotowy do poszerzania swojej wiedzy oraz przede wszystkim samodzielny. Postępująca cyfryzacja sprawia, że zespoły IT tworzone są nawet w niewielkich firmach, zatrudnieni tam specjaliści muszą zatem swobodnie poruszać się w wielu językach i narzędziach. Warto zatem zapisać się na kurs Javy wraz z uzupełniającymi językami, by od podstaw nauczyć się programowania Full-stackowego pod okiem ekspertów i nabrać tym samym dobrych nawyków pracy z kodem. Z tak solidnym fundamentem łatwiej będzie Ci rozwijać swoje umiejętności. Staniesz się wówczas elastycznym pracownikiem, który poradzi sobie z każdym wyzwaniem, ale jednocześnie specjalizuje się w jednym języku – takich programistów potrzebuje i będzie potrzebował rynek pracy.

Nauka programowania Java

Jeśli chcesz zarabiać więcej i pracować w branży, którą ciągle się rozwija, to jak najszybciej zapisz się na nasz kompleksowy kurs Java uzupełniony innymi językami, który przygotuje Cię do roli Full-stacka. Stworzyliśmy go z myślą o tych, którzy szukają intensywnego programu nauczania, stworzonego przez praktyków. Nasz zespół obserwuje trendy w branży programistycznej i rozmawia z potencjalnymi pracodawcami, dlatego decydując się na naukę z Codecool, możesz być pewien, że czeka na Ciebie solidna dawka wiedzy i umiejętności praktycznych, których oczekuje od Ciebie rynek pracy. Dobrze wiemy, że efekty, jakie przyniesie nauka Javy zostaną natychmiastowo zweryfikowane przez Twojego pierwszego pracodawcę. Dążymy do tego, by Codecoolersi, którzy powierzyli w nasze ręce swoją edukację, mogli zakończyć ją z poczuciem, że są dobrze przygotowani do tego, by dołączyć do zespołów programistycznych, pracujących w oparciu o najwyższe standardy. Właśnie dlatego tak silny nacisk kładziemy na to, by nauka Javy w szkole Codecool miała wymiar przede wszystkim praktyczny. Przygotuj się zatem na wiele godzin kodowania i to pod okiem ProMentorów, którzy gotowi są prowadzić Cię przez plątaninę klas, metod i obiektów. Jesteśmy pewni, że gdy kurs Javy w Codecool dobiegnie końca, będziesz sprawnie poruszał się w świecie kodu.

Programowanie Java  – jak zacząć, by się nie zniechęcić?

Wielu decyduje się opanować programowanie Java w domowym zaciszu, korzystając z dostępnych w sieci poradników i filmików instruktażowych. Taka forma przyswajania wiedzy może być efektywna wtedy, gdy potrzebujesz tylko udoskonalić posiadane już umiejętności lub próbujesz znaleźć rozwiązanie nurtującego Cię zagadnienia. Jeśli natomiast zależy Ci na tym, by szybko i sprawnie od podstaw opanować  język programowania, to ucząc się samodzielnie, prędzej czy później znajdziesz się w ślepej uliczce.  Aby uczyć się w sieci, musisz wiedzieć, czego nie umiesz i konkretnie formułować swoje pytania. Jak jednak pytać o coś, o czym nie masz żadnego pojęcia? I właśnie wtedy z pomocą przychodzi kurs Java w ramach kompleksowego Full-stack Developer Online, przygotowany przez zespół Codecool! To bardzo ważne, by już pierwsze kroki stawiać pod okiem ekspertów, ucząc się zasad czystego kodu, czyli znaku rozpoznawczego dobrych programistów. Wiele osób, które wybierają samodzielną naukę, przyjmują niewłaściwe nawyki, których trudno się później pozbyć, a które obniżają jakość ich pracy.

Kurs Java od podstaw – zacznij przygodę z Codecool!

W naszej szkole odnajdują się zarówno Ci, którzy postawili już pierwsze kroki w IT, jak i Ci, którzy próbują się przebranżowić i nie posiadają żadnego doświadczenia w kodowaniu. Nauka Java odbywa się w ramach kursu Full-stack Developer Online i w oparciu o program nauczania, który został opracowany przez praktyków i ekspertów. Jeśli nie jesteś pewien, czy lepiej odnajdziesz się w back-endzie, czy we front-endzie, to właśnie ten kurs pozwoli Ci przygotować się do świadomego podjęcia tej decyzji. Podczas 10-miesięcznej, intensywnej nauki zapoznasz się z również i innymi językami. Sprawdzisz, czym różni się programowanie Java Script od CSS, czy HTML, poznasz wiele przydatnych narzędzi, takich jak React, czy system kontroli Git, opanujesz również niezbędne w zawodzie programisty kompetencje miękkie. Wybierz kurs w oparciu o swoje preferencje i rozpocznij karierę w IT z Codecool. Postaw na efektywną naukę zawodu przyszłości.